Menu

مجموعه پایان‌نامه‌ها

پایان نامه‌های موجود در کتابخانه آیت‌الله العظمی بروجردی (ره)  در دو قالب چاپی و دیجیتال برای کاربران قابل دسترس است.

 پایان نامه‌های دیجیتال، پایان نامه‌های حوزوی در سطح سه و چهار هستند که حدود 3000 عنوان به دو زبان فارسی و عربی در حوزه موضوعی «قرآن و حدیث، فقه، اصول و رجال، تاریخ، اقتصاد اسلامی، خانواده و مشاوره، علوم سیاسی، علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی» را شامل می‌شود. همچنین حدود 1000 عنوان پایان‌نامه عربی حوزوی از کشورهای اسلامی از دیگر پایان‌نامه‌های دیجیتال این مجموعه است. 

پایان‌نامه‌های چاپی شامل مجموعه «خاص پایان‌نامه» هستند. این مجموعه شامل 332 عنوان پایان نامه در حوزه علوم «پزشکی، دامپزشکی و حقوق» مربوط به بازه زمانی 1318-1342 می‌باشد،که غالباً در  دانشگاه تهران دفاع شده است. برخی از این پایان‌نامه‌ها چاپ شده و تعدادی فایل اصلی آنها نگهداری می‌شود. قدیمی‌ترین پایان‌نامه این مجموعه مربوط به سال 1318 است. ویژگی خاص دیگر اینکه، افراد مشهور و تأثیرگذار برخی از رشته‌ها به عنوان استاد راهنمای این پایان نامه‌ها می‌باشند. از جمله پروفسور یحیی عدل(پدر جراحی نوین و علم بیهوشی ایران)، دکتر متین دفتری (نخست وزیر دوره پهلوی)، دکتر حسن امامی (رئیس مجلس شورای ملی در دوره پهلوی)، محمدحسین میمندی نژاد (از دامپزشکان و نویسندگان اهل و فعالان سیاسی ایران) و ....

اطلاعات کتابشناختی و متن کامل پایان‌نامه‌‌ها در نرم افزار کتابخانه ثبت و برای کاربران قابل دسترس است. کاربران داخلی کتابخانه می‌توانند از طریق شبکه داخلی اطلاعات کتابشناختی و تصاویر کل پایان نامه را مشاهده کنند و برای کاربران خارج از کتابخانه امکان مشاهده اطلاعات کتابشناختی همراه با دانلود چکیده و فهرست مطالب فراهم است.